Участник График

Участник График

PRESELECTIONS
22nd of October 2016, SATURDAY
@ Salme Cultural Center

9:00 – участники при регистрации по прибытии
9:30-12:00 – stage rehearsals for showcase groups
12:00-12:30 – mandatory meeting for preselection day participants

Concert Hall:
13:30-15:30 – Swedbank Showcase kategooria eelvoorud – Swedbank Showcase category preselections

Vogue Ball area & stage:
15:00-15:30 Warm Up
15:30-16:30 Runway
16:30-17:10 Kids Performance
17:10-17:40 Hands Performance
17:40-18:30 Old Way
18:30-19:20 New Way
19:20-19:40 Waacking
19:40-20:30 Vogue Fem

Lobby:
12:00 – 13:00 – Warm Up
13:00 – 15:00 – Streetshop ONE Hip-Hop 2 vs 2 preselections
15:00 – 16:00 – 1-hour break
16:00 – 17:00 – House 1 vs 1 preselections
17:00 – 17:30 – Locking 1 vs 1 preselections
17:30 – 18:10 – Popping 1 vs 1 preselections
18:10 – 18:40 – Krump 1 vs 1 preselections
18:40 – 19:15 35-minute break
19:15 – 19:45 – Streetshop ONE Hip-Hop 2 vs 2 quarterfinals
19:45 – 20:00 – House 1 vs 1 quarterfinals
20:00 – 20:15 – Locking 1 vs 1 quarterfinals
20:15 – 20:30 – Popping 1 vs 1 quarterfinals
20:30 – 20:45 – Krump 1 vs 1 quarterfinals



FINAL EVENT
23rd of October 2016, SUNDAY
@ Nordea Concert Hall

KIDS’ AREA (AREA I, 0-floor)

11:00 – DOORS OPEN FOR PARTICIPANTS & SPECTATORS

11:30 – 11:45 – Warm-up

11:45 – 12:20 – Hip-Hop Kids 1 vs 1 preselection

12:20 – 12:40 – Hip-Hop Kids 1 vs 1 quarterfinals

12:40 – 12:50 – Hip-Hop Kids 1 vs 1 semifinals

13:00 – OPENING CEREMONY (MAIN STAGE)

BREAK AREA (AREA II, 0-floor)

13:30 – 14:00 – Warm-up

14:00 – 14:40 – Ultimate b-boy 7 to smoke preselection

14:40 – 15:20 – Break crew battle 5 vs 5 preselections

15:20 – 16:00 – 40-minute break

16:00 – 16:40 – Break crew battle 5 vs 5 quarterfinals

16:40 – 17:00 – Break crew battle 5 vs 5 semifinals

CONCERT HALL MAIN STAGE

12:30 DOORS OPEN FOR THE 1st AKA MAIN FLOOR

13:00 OPENING CEREMONY, INTRODUCTION OF HONORED GUESTS (MAIN STAGE)

13:15 LOCKING 1 VS 1 semifinals

13:30 POPPING 1 VS 1 semifinals

13:45 HOUSE 1 VS 1 semifinals

14:00 STREETSHOP ONE HIP-HOP 2 VS 2 semifinals

14:20 KRUMP 1 VS 1 semifinals

14:35 SMALL BREAK WITH OPEN DANCEFLOOR

15:30 HONORED GUESTS SHOWCASES

15:45 SWEDBANK SHOWCASE final

16:00 HIP-HOP KIDS 1 VS 1 final

16:10 KRUMP judge showcase

16:15 KRUMP 1 VS 1 final

16:25 VOGUE and WAACKING judge showcase

16:30 VOGUE & WAACKING finals

17:00 METSAKUTSU LIVE

17:35 25-minute break

18:00 BREAK judges showcase

18:05 ULTIMATE BBOY 7 TO SMOKE

18:30 LOCKING 1 VS 1 final

18:40 POPPING 1 VS 1 final

18:50 HOUSE 1 VS 1 final

19:00 STREETSHOP ONE HIP-HOP 2 VS 2 final

19:10 BREAK CREW BATTLE 5 VS 5 final

19:25 AWARD CEREMONY


Основные спонсоры

Основные спонсоры Основные спонсоры

Медиа партнеры

Основные спонсоры

Спонсоры

Основные спонсоры

Еда на Фестивале

Еда на Фестивале